Profil


Petr Kouřil - akrobatický unlimited pilot,

Narozen 23.7.1970

 

Lítat jsem začal v 18ti, kdy jsem se rozhodl pro dráhu dopravního pilota. Začal jsem studovat pilotní směr na VŠDS v Žilině. Po zakončení studií (1993) a získání průkazu obchodního pilota, jsem se však začal věnovat windsurfingu, na lítání nebyl čas a pilotní průkaz mi za rok propadnul.

 

Pilotní průkaz jsem si obnovil v roce 2009. Začítkem roku 2010 jsem nalítal pár hodin akrobacie s Tondou Lenertem na ZLINu 142. Bohužel letadlo nebylo často k dispozici, a tak to bylo spíše přešlapování na místě.

Intenzívně jsem se začal akrobacii věnovat až v polovině roku 2010, s úžasným trenérem Jirkou Durasem, díky kterému už spousta lidí propadla akrobacii. Na stroji ZLIN 526 do mě Jirka hustil základy soutěžního lítání. Po té mě přeškolil na ZLIN 50M a já v tu chvíli věděl, že jsem ztracený :-). V roce 2011 jsem lítal v kategorii Intermediate, nicméně jsem stále pokukoval po silnějších letadlech.

Pak jsem se seznámil se s dalším úžasným trenérem Stanem Bajzlíkem a za týden mě už školil v Moravské Třebové na "Velkou Pajdu". Na té jsem nalítal asi 10 hodin a pak mě Mára Hyka svezl v EXTRA 330 a v tu chvíli jsem věděl: "To letadlo musím mít" Nakonec jsme si s Márou plácli. Mára si koupil SBACH 300 a mě prodal svoji EXTRU. S EXTROU trénuji v Moravské Třebové pod Stanovým vedením.

 

Kromě akrobacie jsem propadnul řádění vlnách - kitesurfingu.

site by PURA